Relacja z wydarzenia Fizyka dla Medyka 13-14.04 na AGH w Krakowie

W miniony weekend członkowie Koła Naukowego Fizyków Medycznych SIWERT (Patrycja Janowicz, Paulina Pięta, Aleksandra Rusak i Zuzanna Stankiewicz) wzięli udział w XI Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Fizyki Medycznej- Fizyka dla Medyka na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Studenci mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów wygłoszonych przez wybitnych specjalistów, m.in. o zawodzie fizyka medycznego i zmianach w programie specjalizacji, o urządzeniu Gamma Knife i radiochirurgii mózgu, czy o regulacjach prawnych dotyczących wyrobów medycznych. Drugiego dnia uczestnicy zwiedzali laboratoria- termografii, chemii radiacyjnej, spektroskopii w podczerwieni i diagnostyki obrazowej ze skanerem DeskCat.

Wydarzenia takie są świetną okazją do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń.

Data publikacji: wtorek, 16. Kwiecień 2024 - 07:14; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka Ostatnia zmiana: wtorek, 16. Kwiecień 2024 - 07:15; osoba wprowadzająca: Aneta Lewicka